Jak ženy českých panovníků ovlivňovaly dějiny naší země?
Osudy třinácti manželek českých králů navazují na první díl autorova souboru Ženy českých panovníků ve faktech, mýtech a otaznících.
Také v následujících šesti stoletích ženy panovníků spoluurčovaly směr, jímž se budou ubírat dějiny naší země a někdy i Evropy, a zaslouží si pozornost. Volné pokračování ani tentokrát nezůstává jen u výčtu událostí a dat, ale uvádí je v souvislosti s lidmi, kteří se na nich přímo i nepřímo podíleli. Autor přibližuje životní příběhy 13 manželek českých panovníků především v souvislosti s osudy a činy jejich mužů a čtenáři tak předkládá ucelený a výstižný obraz doby.
Ženy českých panovníků mnohdy spoluurčovaly směr, jímž se budou ubírat dějiny naší země a někdy i Evropy, a zaslouží si proto pozornost. Volné pokračování prvního dílu ani tentokrát nezůstává jen u výčtu událostí a dat, ale uvádí je v širších souvislostech.
Připomeňte si například císařovnu Alžbětu, zvanou Sissi, a její osud nebo Annu Savojskou, poslední českou korunovanou královnu, manželku císaře Ferdinanda V., jejíž vlídnost a schopnost porozumění je patrná i z portrétu v jednom z pokojů císařského apartmá v zámku v Zákupech. Dále máte možnost blíže poznat také Zitu Parmskou, císařovnu a českou královnu, manželku posledního habsburského císaře a českého krále Karla I., která si oblíbila renesanční zámek v Brandýse nad Labem. Do konce svého života rozuměla česky a v dobách nesvobody pomáhala českým emigrantům.
Životní příběhy třinácti manželek českých panovníků autor přibližuje především v souvoslosti s osudy a činy jejich mužů a čtenáři tak předkládá ucelený a výstižný obraz doby.