Michal Tučný: zpráva o životě


Jaroslav Kříženecký

Vše o životě legendárního muzikanta Michala Tučného

Zpráva o životě legendy české country – zpěváka Michala Tučného – se nevyhýbá žádnému zákoutí jeho bohatého života: Jaké to bylo v muzikantských partách Greenhornů, Fešáků i Tučňáků. Kdo mu otevřel svět country hudby. Co mu dali rodiče a prarodiče, čím ho ranil jeho starší bratr. Michal – školák, Michal – učeň, Michal – student. Kdo byly jeho velké životní lásky. Jak ho a jeho zpívání viděli jiní a co si myslel sám o sobě. Kde byl nejšťastnější. Koho si vážil a koho nesnášel. Jak bojoval o svůj život a proč prohrál až příliš brzo. A také o nekončícím mentálním propojení s dcerou Míšou.

Na knize se autorsky podílela dcera Míša a graficky ji upravila dcera Gábina. Obě společně vybíraly fotky do obrazové přílohy, která tak nabízí řadu dosud nezveřejněných fotografií z rodinného archivu.

V bohaté faktografii nechybí detailní diskografie, filmografie a bibliografie

číst více
79 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 296
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 17.11.2014
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,513 kg
Jazyk čeština
EAN 9788075050120
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

autor knihy

Jaroslav Kříženecký Jaroslav Kříženecký

Jaroslav Kříženecký


Jaroslav Kříženecký je publicista a fotograf. Původní profesi elektroinženýra opustil po sedmi letech práce projektanta, aby své příležitostné novinářské aktivity mohl proměnit v životní povolání. Pracoval pro řadu deníků a časopisů (Mladá fronta Dnes, Lidová demokracie, Slovo, Brněnský večerník, Playboy, Květy, Ring, Top Class, Krimimix, Story aj.) Už více než čtyřicet let sleduje dění na hudební scéně. Dalšími sférami jeho zájmu jsou fotografie, film, literatura, cestovatelství, technické novinky, architektura a historie. V posledních letech se věnuje především práci na knižních biografiích.

zobrazit profil autora