Královna Alžběta II.


Andrew Morton

Ohromující životní pouť nejdéle vládnoucí britské panovnice

Je to žena, jejíž život provází samá nej – nejdéle vládnoucí, nejzcestovalejší a na stydlivého člověka i nejspolečenštější, neboť se tváří v tvář potkala s více poddanými než kterýkoli jiný panovník v dějinách.

Královna Viktorie si vysloužila titul babičky Evropy, zatímco královna Alžběta II. se stala babičkou Spojeného království a Commonwealthu. Nejdéle sloužící panovnice v dějinách zasvětila svůj život rodině, svému lidu i širší rodině národů. Přes mnohé překážky a překvapení, které ji během vlády potkaly, vždy oddaně sloužila své zemi a trpělivě přihlížela dějinám, jež se kolem ní utvářely -, často s jiskrou v oku. Představovala jistotu v dobrých i zlých časech, vždy připravená slavit i projevit soucit. Její život kopíroval cestu Británie v dobách války i míru. Zbožňovaná a nesmírně populární Alžběta II. se zapíše do dějin jako možná nejvýznamnější britská královna.

Poutavá, zasvěcené biografie oceňovaného spisovatele a historika Andrewa Mortona, autora knih Elizabeth & Margaret: Důvěrný svět královských sester a Diana: její skutečný příběh, vás zavede do zákulisí a odhalí královnu i celý její svět.

číst více
499 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 416
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 03.11.2022
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,799 kg
Jazyk čeština
Původní název The Queen
Původní jazyk angličtina
Překladatel Alžběta Kalinová
EAN 9788076832787
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

recenze

Databazeknih.cz - Fascinující příběh nejdéle vládnoucí panovnice


...Kniha je rozhodně dostatečně obsáhlá a přesto útlá a pěkně se čte. Jedinou kaňkou na kráse je pár gramatičkých šotků, které se nepodařilo odchytit...

kniznipristaviste.blogspot.com - Život jedinečné britské panovnice ve vzpomínkové knize


...A jsem velmi nadšená, že se onou knihou stala právě kniha od Andrewa Mortona, který světu poprvé ukázal pravdu, když vydal Dianin skutečný příběh, za kterou v roce 1993 dokonce získal ocenění British Book Awards jako autor roku....

autor knihy

Andrew Morton Andrew Morton

Andrew Morton


Andrew Morton David je anglický novinář a spisovatel, který napsal biografie královských postav, jakými jsou princezna Diana a princ William s chotí Catherine. Je také autorem životopisů celebrit, včetně Toma Cruise, Angeliny Jolie a Moniky Lewinsky. Narodil se v Dewsbury ve West Yorkshire v roce 1953. Navštěvoval gymnázium, poté studoval historii.

zobrazit profil autora