Očima kriminalistů


Miroslav Vaňura

i připravujeme

Na panáka s legendami české kriminalistiky. Rozhovory, co vám nedají spát.

Štoček, Hyhlík, Lottes, Antl, Pleskot... To jsou jen některá ze zvučných jmen české kriminalistiky, jejichž nositelé přijali pozvání reportéra Mirka Vaňury a nechali se vyzpovídat v jeho úspěšném podcastu Na panáka…? Vznikla tak ojedinělá série rozhovorů s předními českými kriminalisty. Ponořte se do výpovědí o jejich každodenním životě, nečekaných odhaleních i nervydrásajících setkáních s pachateli – dostanete se až na samou dřeň policejní práce! Jestli hledáte esenci žánru true crime, právě jste ji našli.

Kniha Očima kriminalistů však tento žánr v mnohém přesahuje. Čtenář se mimo jiné dozví, jak se jednotliví respondenti staví k rozsáhlé ammnestii vyhlášené prezidentem Václavem Havlem na Nový rok 1990 a následnému rapidnímu nárůstu kriminality. Podobně výbušných témat se napříč rozhovory táhne několik, a ty tak ve svém celku podávají komplexní zprávu o srování předlistopadové a pozdější kriminalistiky.

Mirek Vaňura využívá osobní známosti se zpovídanými legendami svých oborů k tomu, aby se mu otevřely víc, než bývá zvykem.

číst více
399 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 200
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 28.03.2024
Formát 145x205 mm
Jazyk čeština
EAN 9788076834934
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Miroslav Vaňura Miroslav Vaňura

Miroslav Vaňura


Scénárista, režisér a moderátor. Je autorem cyklů o práci policie, hasičů a záchranářů a realizoval úspěšný týdeník 112 – V ohrožení života. V autorské spolupráci s manželkou Danou připravují k převyprávění skutečné detektivní případy a příběhy lidí a jejich zachránců pro různé televizní projekty a preventivní filmy. Vznikl tak například cyklus filmů Seznam se bezpečně o kriminálním ohrožení na internetu a v České televizi cyklus dokumentů Legendy záchranářství a Legendy kriminalistiky, který má i knižní podobu.

zobrazit profil autora