Démonologové: Ďábel v Connecticutu


Gerald Brittle

Šokující příběh posedlosti, podle nějž vznikl film V zajetí démonů

Šokující případ posedlosti démonem, vymítání a vraždy, v němž hlavní roli hrají legendární démonologové Ed a Lorraine Warrenovi, jejichž skutečné případy inspirovaly filmový svět - The Conjuring Universe, který zahrnuje filmy V zajetí démonů, Annabelle, Sestra a La Llorona: Prokletá žena.

Jednalo se o jeden z nejsenzačnějších vražedných procesů 80. let. Když Arne Cheyenne Johnson ubodal svého známého k smrti pětipalcovým zavíracím nožem, předložil jednu z nejšílenějších právních obhajob v historii: nevinen z důvodu posedlosti démonem. Tisk se vyjádřil slovy: "Ďábel mě k tomu donutil."

Johnsonův šokující příběh začal o několik měsíců dříve, kdy se jedenáctiletý bratr jeho přítelkyně David setkal s přízračnou postavou, která se objevovala u nohou jeho postele, a poté začal vykazovat zřetelné známky posedlosti démonem. David náhle mluvil latinsky, levitoval a trpěl ranami způsobenými neviditelným démonem. Poté, co se týmu katolických kněží nepodařilo démona vyhnat, se případu ujali Ed a Lorraine Warrenovi. Warrenovi bojovali s démony po celém světě, ale connecticutský ďábel měl být jednou z jejich největších výzev.

Kniha je doplněna osmistránkovou fotografickou přílohou dokumentující posedlost, která obsahuje snímky ze sbírky Eda a Lorraine Warrenových, rodiny Glatzelových a Arneho Cheyenne Johnsona.

číst více
399 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 280
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 17.11.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,355 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Gerald Brittle
Původní název The devil in the Connecticut
Původní jazyk angličtina
Překladatel Kateřina Iváková
EAN 9788076832718
Věk od 15
Edice Záhady
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

autor knihy

Gerald Brittle Gerald Brittle

Gerald Brittle


Vystudovaný psycholog se zálibou v mystické teologii je autorem několika velmi populárních titulů non-fiction literatury, které se zabývají paranormálními jevy. Stal se jediným spisovatelem, který dostal od manželů Lorraine a Eda Warrenových svolení k sepsání jejich biografie a jednotlivých případů, které coby lovci duchů za svoji kariéru řešili. Gerald Brittle je tedy nejen autorem knihy The Demonologist z roku 1980 (česky vyšlo pod názvem Démonologové v nakladatelství XYZ), ale i publikace The Devil in Connecticut z roku 1983, která popisuje boj proti Satanovi a v češtině vychází v roce 2022.

zobrazit profil autora