Veselé Velikonoce

recepty, zvyky, tradice

Michaela Zindelová

i připravujeme

Podrobný a přehledný průvodce velikonočními svátky

Obyčeje, zvyky, výzdoba, recepty a mnoho dalšího

Velikonoční zvyky, symboly, liturgie, svatodušní svátky, velikonoční pokrmy, jak se slaví Velikonoce u nás a jak jinde ve světě, říkadla a pranostiky, velikonoční tradice, velikonoční recepty…

V církevním liturgickém roce jsou Velikonoce svátky největší¬mi, svou přítomností na bohoslužbách si je takto připomíná znač¬ná část české populace. Všichni je ale vítáme jako symbol přichá¬zejícího jara, protože přinášejí zvěst o očišťující životodárné síle člověka i přírody. Obsahují všechny barvy lidské duše – od smutku a rozjímání až po bujaré veselí. Ze života našich předků nás může inspirovat i očista organismu (malý půst), trend nového životního stylu, patrný zejména ve městech, kde je životní cyklus člověka stá¬le méně závislý na cyklu ročních období a přírody.

Kniha si neklade za cíl přinést kompletní teologický obraz vý¬znamu Velikonoc, chce zachytit alespoň některé zvyky a obřady, i jejich náboženské kořeny, připomenout nejen naše tradice, ale i ty ve světě, inspirovat k velikonoční výzdobě interiéru a pro postní i slavnostní jídelníček předložit mnoho nejrůznějších receptů s po¬drobným popisem přípravy.

číst více
499 Kč doporučená cena
připravujeme

detailní informace

Počet stran 232
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 29.02.2024
Formát 195x255 mm
Hmotnost 0,94 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076834675
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Michaela Zindelová Michaela Zindelová

Michaela Zindelová


PhDr. Michaela Zindelová vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (čeština – historie), kde také získala doktorát. Působila v různých časopisech v oblasti kultury a výtvarného umění, pracovala jako tisková mluvčí Divadla na Vinohradech, vedla tiskový odbor rektora UK. S dcerou Barborou založila společnost Artforma. V současné době se především věnuje psaní knih, orientuje se na profily osobností české kultury a problematiku životního stylu. V nakladatelství XYZ vydala například monografie Hany Zagorové, Štefana Margity, cyklisty Jiřího Ježka nebo herečky Chantal Poullain.

zobrazit profil autora